• 603 254 662
 • alternatywy.dlaseniora@gmail.com

O nas

 
Alternatywy

Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych

„Alternatywy” to Dom Dziennego Pobytu, który powstał z myślą o Seniorach i ich bliskich. Naszym celem jest zapewnienie osobom starszym uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i towarzyskim. Pragniemy przywrócić Seniorom radość życia i wiarę w siebie.

Zapraszamy do nas osoby starsze, samotne, szukające kontaktu i przyjaźni z rówieśnikami oraz wszystkich Seniorów, którym zależy na interesującym spędzaniu wolnego czasu, i nie tylko. Zapewniamy wsparcie rodzinom, którym zależy na zapewnieniu bezpieczeństwa, towarzystwa i utrzymania dobrej kondycji psychicznej, fizycznej i społecznej swoim bliskim Seniorom, jednakże z różnych powodów nie mogą się nimi zaopiekować.

Nasz Dom mieści się w Zielonej Górze, na parterze odnowionej kamienicy przy ul. Sikorskiego 17. Lokalizacja Domu jest bardzo atrakcyjna ze względu na bliskość terenu zielonego (Park Sowińskiego) oraz ścisłego centrum miasta (deptak, kościoły, filharmonia, teatr, muzeum).
Nasz lokal składa się z kilku pomieszczeń, dostosowanych do potrzeb Seniorów. Sercem domu jest przestronny salon wyposażony w stylowe, komfortowe sofy i fotele, wspólny stół oraz wysokiej klasy sprzęt RTV. Niewątpliwą przyjemność sprawi naszym seniorom przytulny pokój relaksu, w którym mają do dyspozycji biblioteczkę, wygodne, rozkładane fotele oraz lampy antydepresyjne do terapii światłem. Dalsza część naszego Domu to zaciszne kąciki kawiarniane z fotelami i stolikami kawowymi, w których nasi Seniorzy delektować się będą ulubionymi smakami kawy i herbaty.

icon-1
 
Profesjonalna opieka

Otaczamy ciepłem i stałą opieką seniorów przebywających w „Alternatywy”. Pozwól nam zająć się najbliższym Ci seniorem na czas Twojej nieobecności.

icon-1
 
Miła, rodzinna atmosfera

Domowy klimat zapewnia miła rodzinna atmosfera jak i przytulne i komfortowe wyposażenie lokalu. Nasi podopieczni, poza opieką, znajdą tu towarzystwo i kontakt z rówieśnikami.

icon-1
 
Szeroki wachlarz zajęć

W ramach kilkugodzinnych pobytów dziennych w naszym domu, zadbamy o bezpieczeństwo najbliższej Ci osoby, zapewnimy profesjonalną opiekę oraz szeroki wachlarz zajęć i atrakcji.

 

about-law-office

Naszym Seniorom zapewniamy:
 • poczucie bezpieczeństwa i miłą, rodzinną atmosferę
 • towarzystwo i kontakt z rówieśnikami
 • profesjonalną opiekę
 • wsparcie w pokonywaniu życiowych trudności i ograniczeń
 • komfortowe wnętrze i wyposażenie,
 • uroczyste obchodzenie świąt i jubileuszy
 • integracyjne wieczorki taneczne
 • wyżywienie (ciepłe/zimne napoje, przekąski, dwudaniowy obiad)
 • porady higieniczno kosmetyczne
 • szeroki wachlarz zajęć (muzyczne, ruchowe, treningi pamięci, taneczne, plastyczne, teatralne, kabaretowe, komputerowe, językowe (j. angielski, j. niemiecki), kulinarne, relaksacyjne, światłoterapia, czytanie, gry i zabawy towarzyskie, spacery, seanse filmowe, wyjścia do teatru, muzeum i na inne wydarzenia kulturalne)
 • wsparcie dla rodzin opiekujących się seniorami.

PLAN DNIA

Dom Dziennego Pobytu „Alternatywy – Aktywna Przestrzeń Seniora” działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-17:00.

 

Praca placówki opiera się na harmonogramie zajęć zorganizowanych i czasu wolnego.

7:30 – 8:30 – swobodna aktywność Seniorów

Ok.8:30 – gimnastyka profilaktyczno – higieniczna, kierowana przez opiekunów

Ok. 9:00 – wspólne śniadanie

Ok. 10:00 – przegląd prasy, warsztaty pamięci oraz gry i zabawy integracyjne

0k. 11:00 – aktywność na powietrzu, swobodna aktywność Seniorów

Ok. 12:30 – Obiad (catering)

Ok. 13:00 – czas relaksu

Ok.13:45 – W zależności od dnia tygodnia po obiedzie odbywają się różne spotkania tematyczne – warsztaty plastyczne, teatralne, kabaretowe, muzyczne, taneczne, nauka języków, gimnastyczne, spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Ok.15:00 – wspólny podwieczorek

Po posiłku Seniorzy mogą dowolnie wykorzystać czas pobytu u nas, mając do dyspozycji wszelkie zasoby placówki.

W ciągu dnia na życzenie klientów, organizujemy imprezy urodzinowe i imieninowe. Wspólnie obchodzimy święta, uroczystości i jubileusze np.: spotkania wigilijne, wielkanocne, andrzejki, dzień babci i dziadka itp.

Wspólnie bierzemy także udział w lokalnych i miejskich imprezach i wydarzeniach kulturalnych (wystawy w Muzeum, występy artystów itp.).

 

Opinie naszych podopiecznych

Zaopiekujemy się Twoimi bliskimi.

Porozmawiajmy o pobycie.